Online hulp voor depressieve Diabeet
Professor dr. Frank Snoek van het Vumc heeft samen met het Trimbos Instituut een begeleidingsprogramma ontwikkeld voor diabetespatiënten, die last hebben van depressieve klachten. Omdat lang niet altijd de depressie herkend wordt of er hulp voor gezocht wordt, wilde men de drempel verlagen door een begeleidingsprogramma via internet aan te bieden.
In Nederland is 1 op de 10 mensen met diabetes depressief. Dit is 2 keer zo veel als mensen zonder diabetes. Omdat depressieve mensen met diabetes vaak moeilijk hulp kunnen vinden is een bestaande cursus geschikt gemaakt voor mensen met diabetes. In de cursus is aandacht voor diabetes en hoe die de stemming kan beïnvloeden. Maar ook het omgekeerde: hoe depressie de diabetes zelfzorg kan beïnvloeden.
Mensen vanaf 18 jaar en ouder met diabetes die last hebben van depressiviteit kunnen kosteloos meedoen met het onderzoek. Kijk voor meer informatie op www.diabetesbetergestemd.nl




