De Jeugdzorg is fout
9 februari, 2012 – 17:10 | No Comment

In de Volkskrant van 8 februari wordt een dappere Leidse gezinsvoogd geïnterviewd. Een schets van de ergste gevallen waar de Jeugdzorg wat kan betekenen. Eén probleem, dat wordt genoemd is het “Savanna syndroom”: de Jeugdzorg …

Read the full story »
*Medisch Nieuws*

Medisch Nieuws

Nieuwe ontwikkelingen

Nieuwe ontwikkelingen

Onderzoek

Onderzoek

Opinie & Beschouwing

Opinie & Beschouwing

Zorg 2.0

De zorg is in beweging.

Home » *Medisch Nieuws*

Rechtmatigheid Amsterdam Thuiszorg

Submitted by on 15 augustus, 2008 – 16:57No Comment

Op 28 juli jl. heeft de NZa het ministerie als volgt geïnformeerd over de afhandeling van een groot deel van de productie van Amsterdam Thuiszorg.

In het jaarverslag 2006 van Amsterdam Thuiszorg (AT) wordt door de accountant opgemerkt dat in 2006 de interne administratie onvoldoende was om een oordeel te kunnen vormen over de juistheid van een gedeelte van de productieregistratie ad € 3 mln. Voor dat gedeelte van de productie was niet duidelijk of daaraan een rechtsgeldige indicatie ten grondslag lag. Amsterdam Thuiszorg heeft daarop een voorziening van € 3 mln. gevormd om het risico van het eventueel niet honoreren van die productie als gevolg van de administratieve tekortkomingen door het zorgkantoor op te kunnen vangen.

Naar aanleiding van de opmerking door de accountant heeft de NZa het zorgkantoor gevraagd aan te geven hoe de voorziening van € 3 mln. is opgebouwd en wat de mening van het zorgkantoor is, als verantwoordelijke voor de doelmatige en rechtmatige uitvoering van de AWBZ, ten aanzien van de bevindingen van de accountant.

Het zorgkantoor heeft vervolgens onderzoek gedaan naar de opbouw van de voorziening van € 3 mln. en heeft geconcludeerd dat er voor productie ad € 2,5 mln. afdoende indicaties aanwezig zijn. Voor € 0,5 mln. is niet voldoende aangetoond dat er een indicatie aan de geleverde zorg ten grondslag ligt.

De NZa kon zich bij de afhandeling van de nacalculatie 2006 vinden in het oordeel van het zorgkantoor en heeft de geleverde productie van € 2,5 mln. alsnog gehonoreerd.
De € 0,5 mln. waarvoor indicaties ontbreken is niet gehonoreerd. Inmiddels hebben de fusie tussen Amsterdam Thuiszorg en Cordaan en de afstoting van onderdelen van Amsterdam Thuiszorg aan andere aanbieders plaatsgevonden. Dit proces zal ook bijdragen aan de verbetering van de financiële positie van Amsterdam Thuiszorg.


Bron: VWS

Comments are closed.