GlaxoSmithKline moet 2,5 miljoen US Dollar betalen na claims
Het Britse farmaceutische concern GlaxoSmithKline (GSK) moet in de Verenigde Staten een schadevergoeding betalen van 2,5 miljoen dollar na claims dat zijn antidepressivum Seroxat® (=paroxetine=Paxil in de VS) heeft geleid tot geboorteafwijkingen. Dat heeft een rechtbank in Philadelphia beslist.
(belga) – De schadevergoeding komt er na een klacht van het gezin Kilker. De nu driejarige Lyam Killer werd geboren met hartafwijkingen die het gevolg zouden zijn van het gebruik van Paxil door de moeder.
De rechtbank oordeelde dat GSK artsen en zwangere gebruikers van paroxetine onvoldoende heeft gewaarschuwd voor de risico’s. GlaxoSmithKline heeft al beroep aangekondigd. De uitspraak in Philadelphia is de eerste in zeshonderd gelijkaardige zaken. De Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) waarschuwde eind 2005 dat het populaire antidepressivum risico’s opleverde voor zwangere vrouwen. In Nederland liet het College ter beoordeling van Geneesmiddellen in 2006 een waarschuwing uitgaan. Vrouwen die het middel tijdens de eerste drie maanden van hun zwangerschap gebruiken, hebben een licht verhoogd risico op een kind met een aangeboren hartafwijking. Sinds januari 2006 is daarom de bijsluiter van Seroxat aangepast.
Bron: Belga




