Veel besneden vrouwen hebben psychische klachten
Besneden vrouwen hebben vaak last van psychische klachten als depressie. Dat blijkt uit een onderzoek van kenniscentrum Pharos die voor het eerst in Nederland onderzoek deed naar de psychische, sociale en relationele gevolgen van besnijdenis. Ze zijn gestresst, angstig of depressief. Uit het onderzoek blijkt ook dat besneden vrouwen geregeld geen relatie durven te beginnen. Het is voor het eerst dat er in Nederland onderzoek is gedaan naar de psychische en sociale klachten van besnijdenis.
In het onderzoek werden vrouwen uit Eritrea, Somalië, Soedan, Sierra Leone en Ethiopië geïnterviewd.Uit het onderzoek komt ook naar voren dat vrouwen die uit deze gebieden, weinig kennis hebben over seksualiteit. Zij zien seks alleen als een manier om kinderen te krijgen. Hulpverleners hebben volgens de ondervraagde vrouwen niet allemaal kennis over meisjesbesnijdenis.
Het rapport wordt vandaag in Rotterdam gepubliceerd ter gelegenheid van de internationale dag tegen vrouwenbesnijdenis gepresenteerd.




