Ruim 2 miljoen formulieren zorg- en huurtoeslag terug

Array

De Belastingdienst heeft al ruim 2 miljoen aanvraagformulieren voor de zorg- en huurtoeslag terug ontvangen. Eenderde van de mensen die recht hebben op de zorgtoeslag hebben het formulier geretourneerd en van de gecombineerde formulieren – de mensen die recht hebben op zorgtoeslag én op huurtoeslag – is de helft terug.
De formulieren worden over het algemeen goed ingevuld, een aandachtspunt is wel dat er geen bijlagen meegestuurd hoeven te worden. De mensen die de aanvraagformulieren vóór 1 november terugsturen kunnen de eerste uitbetalingen eind december op hun rekening verwachten.

Dagelijks ontvangt de Belastingdienst ongeveer 40.000 telefoontjes met vragen over de toeslagen. Deze week ligt dat aantal wat hoger door mensen die in september geen aanvraagformulier hebben ontvangen en wel menen in aanmerking te komen voor de zorgtoeslag. De inkomensgrenzen waarbij er recht is op zorgtoeslag zijn voor een alleenstaande een bruto inkomen lager dan E 25.068 en in partnersituaties mag het gezamenlijke inkomen niet hoger zijn dan E 40.120. Partners doen de aanvraag gezamenlijk.

Bij de Belastingdienstkantoren zijn tot en met vandaag ruim 31.000 mensen langs geweest met een vraag of om hulp te ontvangen bij het doen van de aanvraag. Voor informatie en hulp bij het invullen kunnen mensen naast de Belastingtelefoon (0800 – 0543) en de balies van de Belastingdienstkantoren terecht bij meer dan 700 hulp- en informatiepunten. De adressen

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen