Vogelgriep onderzoeken Voorthuizen afgerond

Array

De laatste bedrijven in het beperkingsgebied van Voorthuizen zijn onderzocht op de milde variant van vogelgriep. De Voedsel en Warenautoriteit, onderdeel van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, heeft 71 bedrijven onderzocht.

Begin deze week bleek een bedrijf in Voorthuizen mogelijk besmet te zijn met de milde variant van vogelgriep. Minister Veerman van LNV heeft besloten om een beperkingsgebied van drie kilometer in te stellen. Binnen dat gebied worden alle bedrijven met commercieel pluimvee onderzocht. De zogenaamde screening. Er worden bloedmonster genomen en het pluimvee wordt door een dierenarts bekeken of er verschijnselen van vogelgriep zijn. Bij geen van de bedrijven zijn verschijnselen vastgesteld. Een groot deel van de uitslagen is inmiddels bekend; er is tot nu toe niets gevonden. Begin volgende week zal naar verwachting alle uitslagen bekend zijn.

Voor het gebied Voorthuizen gelden er na afloop van de screening voorlopig nog beperkingen. Na de eerste Reiniging en Ontsmetting van het geruimde bedrijf, zit het gebied nog 21 dagen vast aan de beperkingen. Op 2 augustus is het bedrijf gereinigd en ontsmet.

Op een bedrijf in Voorthuizen is dinsdag 1 augustus een verdenking van laagpathogene vogelgriep geconstateerd. Deze variant maakt vogels nauwelijks ziek en is niet gevaarlijk voor mensen. Het onderzoek op aanwezigheid van virus moet nog worden afgerond. Het gaat in ieder geval om een variant op H7, en niet de voor mensen gevaarlijke H5N1 die vooral in Azië heerst. Het bedrijf is voor de zekerheid geruimd. Uit de uitslagen van de drie contactbedrijven is gebleken dat er niets aan de hand is. Deze bedrijven worden weer vrijgegeven. Er bestaat dus geen gevaar voor de volksgezondheid.

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen