Niet gecategoriseerd

Niet praktiserende artsen mogen hun titel houden

Array

Als het aan minister Hans Hoogervorst ligt mogen artsen die geen patiëntenzorg meer doen, toch nog hun titel houden. Voorwaarde is wel dat deze artsen voluit de toevoeging ‘niet praktiserend’ achter hun naam zetten. De behandeling van een wetsvoorstel over de periodieke registratie van beroepen in de individuele gezondheidszorg (artikel 8, wet BIG) werd geschorst, nadat minister Hoogervorst zijn compromis over de toevoeging ‘niet praktiserend’ had voorgesteld. De minister zal hierover een voorstel ontwikkelen.

 

Hoogervorst vindt dat het voor elke patiënt duidelijk moet zijn of hij of zij met een bevoegde arts te maken heeft of niet. Aanleiding voor het compromis van Hoogervorst was de groeiende onrust die ontstond over zijn wetsvoorstel dat strengere eisen stelt aan het gebruik van de titel basisarts.Zo zouden artsen zich om de vijf jaar moet laten herregistreren en moeten kunnen aantonen dat ze hun kennis via scholing en het opdoen van praktijkervaring bijhouden. Dit zou tot gevolg hebben dat bijvoorbeeld gepensioneerde artsen, maar ook artsen die managers of directeur in een zorginstelling zijn en geen patiëntenzorg meer doen, zich op een gegeven moment geen ‘arts’ meer mogen noemen.

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.