Fysiotherapie voor hartoperatie voorkomt longontsteking
Redactie Medicalfacts/ Janine Budding 17 oktober 2006 - 21:24
Array
Twee weken fysiotherapie voor een hartoperatie vermindert de kans op een longontsteking met 60 procent. Dat concludeert fysiotherapeut/ inspanningsfysioloog Erik Hulzebos van het UMC Utrecht in een onderzoek bij 276 patiënten die een bypassoperatie ondergingen. De resultaten verschijnen 18 oktober in het tijdschrift JAMA.
Bij de bypass-patiënten die voor de operatie fysiotherapie ondergingen traden 60 procent minder longontstekingen op. Bovendien lagen deze patiënten een dag korter in het ziekenhuis.
In het promotie onderzoek kregen 139 patiënten fysiotherapie voor de operatie, 137 kregen dat niet. De fysiotherapie bestaat uit minimaal twee weken dagelijkse training van de ademspieren, ademhalings- en hoestoefeningen.
De deelnemende patiënten hadden een extra grote kans op longcomplicaties vanwege leeftijd, roken, productief hoesten, overgewicht, diabetes, en/of chronische longziekten.
Longcomplicaties kunnen levensbedreigend zijn, omdat veel van de patiënten in relatief slechte conditie zijn voor de operatie.
Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.
Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.
De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.