Nieuwe inzichten voor therapie tegen aderverkalking

Array

The transcriptionfactor KLF2 in vascular biology

Atherosclerose ofwel aderverkalking begint met afwijkingen in de endotheelcellen, de cellen die de binnenkant van de bloedvaten bekleden. Zieke endotheelcellen bevatten veel minder Krüppel-like factor 2 (KLF2) dan gezond endotheel. Reinier Boon laat zien dat KLF2 een gunstig effect heeft op het endotheel. Het remt stolling, ontstekingsreacties, fibrose en oxidatieve stress. Bovendien verhogen statines (de meest voorgeschreven medicijnen tegen atherosclerose) de hoeveelheid KLF2 en wordt die hoeveelheid minder door ouderdom en diabetes. KLF2 vervult dus een sleutelrol in het gezond houden van endotheelcellen en kan een veelbelovend onderdeel zijn van therapie tegen atheroclerose.

Dinsdag 23 september 2008, 14:00 uur

Promotie

Dhr. R.A. Boon/ Geneeskunde

Promotor

dhr. prof. dr. H. Pannekoek , dhr. prof. dr. A.J.G. Horrevoets (VU)

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen