certificering vaatchirurgen als uitnamechirurg

Array

op 5-12-2012 heeft chirurg Michiel Warle uit handen van supervisor Daan van der Vliet het certificaat ontvangen voor het succesvol afronden van de trainingsmodule “Uitnamechirurgie bij Orgaandonatie”. Warle is daarmee de derde chirurg van het UMC St Radboud die deze trainingsmodule succesvol heeft afgerond.

Unieke prestatie
Eerder gingen de chirurgen Michel van der Jagt en Frank van Hoek hem voor. Hiermee zijn alle Nijmeegse vaat- en transplantatiechirurgen volledig gecertificeerd in de donatiechirurgie. Volgens Jeanette de Graauw, beleidsmedewerker van de Nederlandse Transplantatie Stichting, is dit een unieke prestatie. `Tot nu toe zijn alleen de Nijmeegse chirurgen via de trainingsmodule geslaagd.’

Uitname
De drie gecertificeerde uitnamechirurgen maken onderdeel uit van het Zelfstandig Uitname Team (ZUT). Dit team verzorgt de uitname van donororganen binnen het UMC St Radboud en de ziekenhuizen in de donatieregio Oost-Nederland.

bron: UMC St Radboud

Redactie Medicalfacts / Alida Budding - Hennink

Samen met mijn dochter Janine Budding verzorg ik dagelijks het online medisch nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant is. De rol en beleving van patiënt & Healthy Ageing, zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik heb jarenlang ervaring in diverse functies in thuiszorg.

Recente artikelen