Voor structureel falende artsen moeten ook patiënten in het buitenland beschermd worden
Europese meldplicht zou een hoop leed kunnen besparen
Het is ondenkbaar dat de beroepsbeoefenaren die in Nederland uit hun ambt zijn gezet in een buurland met hetzelfde gemak de draad weer kunnen oppakken. Patienten lopen hierdoor onnodige risico omdat een tuchtklacht niet internationaal of Europees wordt verspreid. Dit is niet in het belang van de patient en de gezondheidszorg in het algemeen. Voor patienten zou de zorg een stuk veiliger worden als ‘foute’ medici gemeld worden bij  koepelorganisaties in het buitenland zoals de KNMG, IGZ en Orde in Nederland en eventueel een beroepsvereniging.
De Tweede Kamer zouden hier de eerste stappen toe moeten zetten. Binnenkort behandelt het parlement een spoeddebat over Jansen Steur. In het geval van Jansen Steur was, na de eerste melding van werkzaamheden in Duitsland, een melding naar een paar koepel organisaties in Duitsland eenvoudig geweest. Jansen Steur is namelijk anno 2013 al voor de derde keer als neuroloog aan de slag in een ander ziekenhuis in Duitsland.
Ik stel voor dat in het geval van Jansen Steur er deze week een waarschuwing van IGZ, VWS, Orde en/of MST gaat naar:
- Bundesärztekammer (Arbeitsgemeinschaft der Deutschen Ärztekammern)
- Berufsverband Deutscher Nervenärzte En zusterorganisaties:  BDN  BVDP  DGPPN  DGN
- Arztsuche in Deutschland (Über die Deutschlandkarte gelangen Sie zu den Arztsuchen der einzelnen Regionen)
- http://www.deutscher-facharztverband.de/
Als u als patient in Duitsland terecht komt en een arts wil checken, zoek dan hier! Maar hou wel in uw achterhoofd dat Buitenlandse artsen in een ander land van alles op hun kerfstok kunnen hebben.
Arztsuche |
||
 |
Link |
Arztauskunft |
Baden-Württemberg | www.kvbawue.de
Telefonische Auskunft: 0 1 8 0 5 –  6 33 22 55 Mo – Do: 8:00 – 16:00 Uhr |
|
Bayern | www.kvb.de | |
Berlin | www.kvberlin.de
Telefonische Auskunft: |
|
Brandenburg | www.kvbb.de
Telefonische Auskunft: |
|
Bremen | www.kvhb.de
Telefonische Auskunft: |
|
Hamburg | www.kvhh.de | |
Hessen | www.kvhessen.de | |
Mecklenburg-Vorpommern | www.kvmv.info | |
Niedersachsen | www.arztauskunft-niedersachsen.de | |
Nordrhein | www.kvno.de
Patienteninformationsdienst |
|
Rheinland-Pfalz | www.kv-rlp.de | |
Saarland | www.kvsaarland.de | |
Sachsen | www.kvs-sachsen.de | |
Sachsen-Anhalt | www.kvsa.de | |
Schleswig-Holstein | www.kvsh.de | |
Thüringen | www.kv-thueringen.de
Telefonische Auskunft: |
|
Westfalen-Lippe | www.patientenberatung-wl.de
Patientenberatung |
|
http://www.arzt-register.com/Impressum.html