Anderhalf jaar vertraging kost miljoenen Er nestelen vogels, soms graast er zelfs een paard, maar verder ligt het bouwterrein er al maanden verlaten bij. Daar komt deze zomer verandering in. Na de bouwvak wordt, opnieuw, begonnen met de bouw van het Vlietland Ziekenhuis.
Schiedam – Voordat de negenhonderd nieuwe heipalen de grond in kunnen, moet nog het nodige worden gedaan. De palen zijn groter dan de betonnen zuilen die vorig jaar de grond in zijn gegaan. Daarom moet de ingang van het bouwterrein worden aangepast. Van de driehonderd reeds geslagen palen worden de koppen ‘gesneld’ en de aangelegde betonnen kelder wordt tot maaiveldniveau afgebroken. Helemaal verwijderen kan niet, omdat graafwerkzaamheden in de instabiele grond desastreuze gevolgen kunnen hebben.Met het oog op het naderende heiwerk is de immense bouwkraan, die lange tijd op de bouwplaats heeft gestaan, verwijderd. De nieuwe heipalen zijn zwaarder bewapend dan de afgekeurde exemplaren die al in de grond zitten Inmiddels ligt de bouw van het ziekenhuis al anderhalf jaar achter op de planning. De extra kosten lopen hierdoor in de miljoenen euro’s. Over de exacte omvang van de financiële schade zegt Lucas Elting, voorzitter van de raad van bestuur van het Vlietland Ziekenhuis, geen mededelingen te kunnen doen. ,,Dat is, net als de vraag wie daar voor op moet draaien, voer voor juristen.” Problemen De bouw van het Vlietland neemt een kleine 2,5 jaar in beslag. Zo lang moeten de gebouwen van het Holy en Schieland Ziekenhuis het nog uitzingen. ,,Daar zien we geen problemen in,” zegt Elting. ,,Om tot een betere bedrijfsvoering te komen, gaan we bepaalde vakgroepen bij elkaar onderbrengen.” De afdeling cardiologie gaat samen in Vlaardingen en neurologie komt in zijn geheel in Schiedam. Elting: ,,Dan zijn die straks ook effeciënter over te plaatsen naar het nieuwe ziekenhuis.” De eerste paal voor het ziekenhuis in de Schiedamse wijk Bijdorp werd vorig jaar in september geslagen, maar enige tijd later werd de bouw stilgelegd. De heipalen bleken niet bestand tegen de horizontale druk van de bewegende grond en braken als lucifershoutjes. Het betekende de zoveelste vertragende tegenslag. Nu er een nieuw funderingsplan is opgesteld, ziet het College Bouw Ziekenhuisvoorzieningen geen problemen meer in de voortgang van de bouw. Eind 2007, begin 2008 moet het Vlietland Ziekenhuis klaar zijn. Bron: Rotterdams Dagblad (door sander sonnemans)
We gebruiken technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. We doen dit met als doel om de beste ervaring te bieden en om gepersonaliseerde advertenties te tonen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen we gegevens zoals bladeren gedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of je toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Altijd actief
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door je Internet Dienst Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.