Niet gecategoriseerd

Robot vervangt apothekersassistente

Array

Farmaceutische groothandelaar en apothekenexploitant OPG heeft donderdag in de Rotterdamse deelgemeente Ommoord de apotheek van de toekomst geopend. De Mediq Apotheek in Ommoord is voorzien van de nieuwste technologie. Een robot verzamelt de geneesmiddelen voor de klanten. Zo hebben de medewerkers meer tijd voor advies. Ook kunnen klanten 24-uur per dag bij de medicijnkluisjes terecht voor hun medicijnen. Met een speciale pas wordt het kluisje geopend.Wachten in de apotheek is helemaal niet meer vervelend. Naast een zithoek zijn er ook drie internetaansluitingen beschikbaar voor de klanten.

De apotheek nieuwe stijl is een experiment. Als medio 2006 de proef geslaagd blijkt te zijn, wil OPG zijn tweehonderd eigen vestigingen ombouwen en de driehonderd zogenoemde zelfstandige partnerapotheken het nieuwe concept aanbieden.Volgens de groothandelaar verwachten consumenten betere dienstverlening en persoonlijke aandacht. Door robots geneesmiddelen te laten verzamelen kunnen de apothekers en assistenten tijd vrijmaken voor adviezen. In de Mediq Apotheek in Ommoord zijn daarom spreekkamers en zitbalies ingericht.Daarnaast biedt de apotheek in overleg met de huisarts een gezondheidstest aan. Met de uitslag daarvan kunnen medewerkers de klant vertellen hoe die gezonder kan leven. Ook kunnen ze het cholesterolgehalte, glucose en bloeddruk meten.De apotheek nieuwe stijl is een experiment. Als medio 2006 de proef geslaagd blijkt te zijn, wil OPG zijn tweehonderd eigen vestigingen en de driehonderd zogenoemde zelfstandige partnerapotheken ombouwen volgens het nieuwe concept. Volgens de groothandelaar verwachten consumenten betere dienstverlening en persoonlijke aandacht. Door robots geneesmiddelen te laten verzamelen kunnen de apothekers en assistenten tijd vrijmaken voor adviezen. In de Mediq Apotheek in Ommoord zijn daarom spreekkamers en zitbalies ingericht. De klant die staat te wachten, kan intussen via internetaansluitingen in de zaak online een gezondheidstest afleggen. Met de uitslag daarvan kunnen medewerkers de klant vertellen hoe die gezonder kan leven. Ook kunnen ze het cholesterolgehalte, glucose en bloeddruk meten en de klant eventueel doorverwijzen naar de huisarts. De zelfzorgproducten liggen in schappen. De klant kan ze zelf pakken en afrekenen aan de snelbalie. Verder kunnen vaste klanten een zorgpas krijgen waarmee ze 24 uur per dag hun geneesmiddelen kunnen halen uit medicijnkluisjes. Met de zorgpas houdt de apotheek tevens het medicijngebruik en het gebruik van zelfzorgmiddelen in de gaten. De openingstijden van de nieuwe apotheek zijn ruimer dan die van de traditionele: op werkdagen van 08.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur.

OPG denkt met het nieuwe concept niet alleen de tevredenheid van klanten maar ook het bedrijfsresultaat te verhogen. In augustus maakte het bedrijf bekend dat de nettowinst in het eerste halfjaar van dit jaar 2,5 procent lager uitkwam op 40,7 miljoen euro. De omzet steeg wel, met 9 procent tot ruim 1,1 miljard euro.

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.