Niet gecategoriseerd

Schadevergoeding voor slachtoffers Borstimplantaten

Array

De eerste door de Consumentenbond vertegenwoordigde slachtoffers van gescheurde Dow Corning-borstimplantaten hebben de afgelopen weken een financiële tegemoetkoming ontvangen. Er zijn nu 42 schade-uitkeringen uitbetaald, in totaal ongeveer €120.000.

Honderden vrouwen kunnen nog een of meer schade-uitkeringen verwachten. Een groot deel van hen krijgt op zijn vroegst eind 2007 uitsluitsel.

Veel slachtoffers krijgen de standaarduitkering van $1200 (circa €960). Daarbovenop kunnen zij in aanmerking komen voor een vergoeding voor een gescheurd implantaat en een voor het uitnemen van een implantaat. Dit is afhankelijk van de klachten en het bewijs.

De Amerikaanse fabrikant van borstimplantaten Dow Corning heeft de eerste schadevergoeding uitbetaald aan Nederlandse vrouwen die gezondheidsproblemen hebben gekregen door protheses van het bedrijf. De Consumentenbond heeft de slachtoffers vanaf het begin begeleid door schadeclaims voor te bereiden, in te dienen en nu af te handelen.

De eerste berichten dat bepaalde siliconenimplantaten van Dow Corning problemen konden opleveren, dateren uit de jaren negentig. Dat het ruim 10 jaar heeft geduurd voordat de eerste claims daadwerkelijk zijn toegewezen, komt ondermeer doordat lang is geprocedeerd over de vergoeding voor slachtoffers binnen en buiten de VS en dat het lang duurde voordat de Amerikaanse rechter de complete, ingewikkelde schikkingsregeling goedkeurde.

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.