Grote internationale cursus over huidkanker

Array

huidkankerDermatologen, KNO-artsen en plastisch chirurgen uit diverse Europese landen komen van donderdag 29 januari tot en met zaterdag 31 januari bijeen in het Catharina-ziekenhuis voor de European Course on Dermato Surgery. Tijdens deze Europese cursus deelt het Catharina-ziekenhuis haar kennis op het gebied van huidkanker: het vaststellen, behandelen en voorkomen ervan. Het ziekenhuis verwacht 150 gasten.

De driedaagse cursus is een initiatief van de dermatologen in het Catharina-ziekenhuis, op verzoek van de European Acadamy of Dermatology en de Nederlandse Vereniging voor Dermatologie. Tijdens workshops, lezingen en demonstraties toont het Catharina-ziekenhuis huidkankerbehandelingen zoals lasertechnieken en behandelingen voor het wegwerken van littekens. Het hoofdonderwerp is de Mohs Micrografische Chirurgie. Via een live-verbinding vanuit de OK Dermatologie kijken de gasten mee met operaties van deze bijzondere techniek, waarbij de dermatoloog huidkanker in het gezicht zo huidbesparend mogelijk opereert.

De 150 deelnemers hebben allen één doel: de beste behandeling bieden voor het groeiende aantal huidkankerpatienten. Het Catharina-ziekenhuis biedt daarom een kijkje in de keuken van het huidkankercentrum:

  • Het centrum is uitgerust met de modernste technieken voor de behandeling van huidkanker;
  • De dermatoloog, de oogarts, de plastisch chirurg, de keel- neus- oorarts en de mondziekten- kaak en aangezichtschirurg werken er samen;
  • de meeste patienten worden in dagbehandeling geholpen;
  • het centrum heeft een belangrijke opleidingsfunctie. Dermatologen uit heel Europa volgen er opleiding in de nieuwste behandelmethoden.


Huidkankerprobleem

Het aantal huidkankerpatienten groeit in Nederland met 20% per jaar. Dermatoloog Gertruud Krekels: “We hebben in Europa een huidkankerprobleem. Omdat ons huidkankercentrum binnen Europa een voortrekkersrol vervult in de behandeling van huidkanker, hebben wij hierin een verantwoordelijkheid te nemen. We moeten gezamenlijk kijken hoe we op lange termijn het groeiende aantal huidkankerpatienten kunnen blijven behandelen.”

Recente artikelen