Antibioticaresistentie moet snel worden aangepakt

Array

Roel Coutinho, directeur van het Centrum voor Infectieziektebestrijding van het RIVM, wees tijdens het jaarcongres van de beroepsvereniging van dierenartsen (KNMvD) opnieuw op de noodzaak om snel het gebruik van antibiotica bij dieren in te perken. “De gegevens uit onderzoek laten zien dat er een opmars is van resistente bacterien. De tijd om actie te ondernemen is zeer beperkt.” Coutinho richtte zich tot de dierenartsen, omdat het toedienen van antibiotica bij dieren in onder andere de intensieve veehouderij volksgezondheidsrisico’s met zich meebrengt. Hij deed dan ook een nadrukkelijk beroep op de dierenartsen om snel stappen te nemen om het gebruik terug te dringen.

Al eerder die dag had Ludo Hellebrekers (voorzitter KNMvD) de leden van de KNMvD nog eens opgeroepen om te blijven werken aan het systeem dat de beroepsvereniging in het leven heeft geroepen om te komen tot een reductie van het gebruik met 20 procent in 2011. Hellebrekers: “De stappen die wij tot nu toe hebben genomen zijn stevig geweest. Toch moet het tempo verder omhoog en zullen op korte termijn de resultaten zichtbaar moeten zijn. Dierenartsen genezen niet alleen dieren, maar hebben ook een taak als het gaat om volksgezondheid. Deze taak nemen wij zeer serieus en dat betekent dat het gebruik van antibiotica echt terug moet op heel korte termijn.”

Bron: KNMvD

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen