Aanwijzing Medsen Apotheek Lagaay-Westblaak
Array
De inspectie heeft de apotheek in september en oktober 2012 bezocht om de voortgang van de verbeteringen te toetsen. Bij het laatste bezoek in oktober heeft de inspectie geconcludeerd dat er in Medsen Apotheek Lagaay-Westblaak nog steeds hoge risico’s zijn voor de patientveiligheid.
Bij de instelling van het verscherpt toezicht eiste de inspectie dat de apotheek drie maatregelen zou nemen. Twee daarvan zijn inmiddels genomen. De medicatiebewaking vindt nu plaats op basis van één compleet en actueel farmaceutisch dossier. Medsen Apotheek heeft echter nog geen adequate maatregelen genomen om de hoge risico’s voor patientveiligheid bij receptverwerking, kwaliteit, opslag en faciliteiten, medicatieoverdracht, medicatiebewaking en het bereiden van geneesmiddelen weg te nemen. Omdat de apotheek nog steeds niet volledig voldoet aan de gestelde eisen, heeft de inspectie de minister geadviseerd een aanwijzing te geven.
De maatregelen die de apotheek moet nemen zijn onder meer het laten uitvoeren van een onafhankelijkecontrole door een 2e assistente. De apotheek moet beschikken over een adequate temperatuurmonitoring van de koelkasten en de beoordeling en afhandeling van medicatiebewakingssignalen moeten consequent worden vastgelegd. Daarnaast moet er een schriftelijke of in de computer vastgelegde werkinstructie zijn voor een handmatige doseringcontrole bij kinderen jonger dan 12 jaar.
De inspectie zal controleren of Medsen Apotheek Lagaay-Westblaak de aanwijzingen van de minister binnen het vastgestelde termijn opvolgt. Als dat niet het geval is kan er een dwangsom opgelegd worden.
Bron: IGZ