IGZ: Aanwijzing voor Social Care (Nieuwleusen)

Array

De Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) heeft een aanwijzing opgelegd aan Social Care. De inspectie ziet een hoog risico voor de cliëntveiligheid.

Social Care is een zorginstelling in Nieuwleusen. De organisatie levert zorg aan cliënten met een verstandelijke beperking en/of psychiatrische problematiek. Het gaat om ambulante woonbegeleiding, 24-uurs zorg, dagbesteding en individuele zorg.

Wat is er aan de hand?

Bij een inspectiebezoek in september 2016 bleek dat er een groot aantal tekortkomingen waren in de zorg. Social Care kreeg de tijd om hiermee aan de slag te gaan. De inspectie kreeg signalen dat de kwaliteit van zorg niet goed was. Bij een nieuw inspectiebezoek in maart 2017 zag de IGZ niet de gewenste verbeteringen.

Onvoldoende zorg aan een kwetsbare doelgroep

Social Care levert geen 24-uurszorg die past bij de behoeften van de cliënten. Dat komt onder meer door het kleine aantal medewerkers en het grote werkgebied. Social Care is actief in Nieuwleusen en omgeving.

Van begeleiding passend bij het profiel van de cliënt, is geen sprake. Zo bestond de dagbesteding van een van de cliënten uit schoonmaken in het huis van andere cliënten. Een van de woningen van Social Care waar cliënten verblijven, bleek bij een inspectiebezoek ernstig vervuild.

Verder zijn cliëntdossiers niet compleet en melden medewerkers incidenten niet. Als dit niet gebeurt, kunnen medewerkers er ook niet van leren. Niet al het personeel heeft de goede scholing voor werken met de doelgroep. Social Care heeft niet vastgelegd hoe de instelling vrijheidsbeperkende maatregelen terugdringt.
Wat moet Social Care nu doen?

De instelling moet nu een aantal verbeteringen aanbrengen. Dat moet gebeuren binnen twee maanden. Doet Social Care dat niet, dan kan de IGZ een last onder dwangsom of last onder bestuursdwang opleggen.

Bron: IGZ

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen