KNOV-draaiboek ‘Prenatale groepsvoorlichting’ in de maak
ArrayVanaf 1 januari 2009 krijgen de gemeenten de regie over het aanbieden van de tot nu toe AWBZ-gefinancierde prenatale groepsvoorlichting. De KNOV ziet dit als een uitgelezen mogelijkheid om verloskundigen een duidelijke rol en positie daarin te geven.
Door Berenschot wordt in opdracht van het Ministerie van Jeugd en Gezin een handreiking ontwikkeld waarmee gemeenten op hun nieuwe taak worden voorbereid. Helaas moest geconstateerd worden dat de rol van verloskundigen te beperkt tot uitdrukking is gekomen. Daartegen is bezwaar gemaakt door de KNOV.
De definitieve handreiking voor gemeenten wordt naar verwachting het najaar geplaatst op de website voor de invoering van de Centra voor Jeugd en Gezin onder het kopje gereedschapskist.
Gemeenten en verloskundigen aan zet
De KNOV adviseert gemeenten die nu worden belast met de organisatie van de prenatale groepsvoorlichting contact te leggen met de plaatselijke Kring van verloskundigen of de individuele verloskundige praktijken. Overigens zijn er al voorbeelden van kringen die hierover een samenwerking zijn aangegaan met thuiszorg- en kraamzorgorganisaties. Lees meer hierover op de openbare pagina Overleg met gemeenten.
Voor verloskundigen die willen starten met het zelf geven van prenatale groepsvoorlichting, ontwikkelt de KNOV een draaiboek. Dit draaiboek gaat over de inhoud en aanpak van de prenatale groepsvoorlichting. Leden van de KNOV vinden meer informatie hierover in het nieuwsbericht Gemeenten krijgen regie over prenatale voorlichting van 5 augustus 2008.
Bron: KNOV