Bruin Biometrics verzekerd van steun van de wetenschapsgemeenschap van de EU voor SEM-scannertechnologie

Array

Bruin Biometrics verzekerd van steun van de wetenschappelijke gemeenschap van de EU voor SEM-scannertechnologie
Meer dan 90% van de respondenten op een enquête na een klinische briefing is het erover eens dat subepidermaal vocht (sub-epidermal moisture, SEM) een zinvolle biomarker is voor vroege indicatie van door druk teweeggebrachte weefselschade

Bruin Biometrics (BBI), een pionier op het gebied van medische hulpmiddelen met biometrische sensoren, heeft vandaag bekendgemaakt dat na twee weken van klinische briefings met meer dan 200 decubitusexperts uit de gehele Europese Unie, substantiële overeenstemming is bereikt over zowel de klinische validiteit van subepidermaal vocht als het klinisch nut van de SEM-scanner van BBI.

bruin sem scanner“Volgens onze enquêtes na de briefings is meer dan 90 procent van de respondenten van de European Wound Management Association (EWMA) en het European Pressure Ulcer Advisory Panel (EPUAP) het erover eens dat SEM een zinvolle biomarker is voor vroege indicatie – tot 10 dagen voordat letsel op de huid zichtbaar is – van door druk teweeggebrachte weefselschade, een bevestiging van jarenlang onderzoek onder leiding van Professor Barbara Bates-Jensen van UCLA”, aldus Mark Bruns, vicepresident Verkoop van Bruin Biometrics. “Het responspercentage bedroeg iets meer dan 40 procent. Daarbij was een aanzienlijke meerderheid het er verder over eens dat onze SEM-scanner kan worden gebruikt om door druk teweeggebrachte weefselschade te evalueren. We zijn vereerd dat we de steun hebben van de internationale gemeenschap van decubitusexperts nu we de volgende stappen nemen om dit innovatieve hulpmiddel op de markt te brengen voor wondverzorging door clinici overal ter wereld.”

Over Bruin Biometrics

Bruin Biometrics (BBI), een pionier op het gebied van medische hulpmiddelen met biometrische sensoren, zet zich in voor eerdere en aanzienlijk betere diagnose van bepaalde chronische klinische aandoeningen waardoor artsen proactieve, gerichte ingrepen kunnen uitvoeren die kostenbesparend zijn.

De SEM-scanner heeft de CE-markering ontvangen en wordt momenteel in de handel gebracht in de EU. De SEM-scanner wacht op goedkeuring van de FDA en is momenteel niet te koop in de Verenigde Staten. Voor meer informatie over BBI en de SEM-scanner kunt u een bezoek brengen aan www.bruinbiometrics.com

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen