
Vandaag, vrijdag 22 januari bespreekt OMT inzet FFP2-maskers voor zorgpersoneel
ArrayHet OMT bespreekt vandaag het verzoek van V&VN en de vakbonden om de richtlijnen voor mondneusmaskers aan te scherpen. Het gemuteerde virus is veel besmettelijker en gaat waarschijnlijk in april voor een derde golf zorgen. Een zeer kleine hoeveelheid virus kan al leiden tot besmetting. Er worden landelijk extra maatregelen ingezet.
Beroepsorganisaties in de zorg willen dat er ook gezorgd wordt voor maximale bescherming voor verpleegkundigen en verzorgenden. Inmiddels zijn er al heel veel medewerkers in de zorg besmet geraakt. Waarbij er al 21 zijn overleden. Daarom wordt aan werkgevers geadviseerd om nu snel op te schalen en FFP2-maskers in te zetten.
Het RIVM adviseert nu nog chirurgische mondneusmaskers van het type IIR te gebruiken bij de meeste zorghandelingen, ook bij coronapatiënten. FFP2-maskers sluiten echter nauwer aan op het gezicht en beschermen beter tegen virussen van buitenaf. Hoewel er op dit moment geen zekerheid bestaat dat FFP2-maskers noodzakelijk zijn, kunnen we zorgprofessionals wel de grootst mogelijke veiligheid bieden door met FFP2-maskers te werken.
V&VN en de bonden pleiten er daarom voor om FFP2-maskers breed in te zetten in de zorg, ook omdat het nog maanden duurt voordat het vaccinatieprogramma effect zal hebben. De beschikbaarheid is geen probleem: er zijn inmiddels grote voorraden FFP2-maskers aanwezig in Nederland.
Bron: V & VN