Zero Tolerance Dag meisjesbesnijdenis
ArrayHet Platform 6 februari organiseert op zaterdag 6 februari 2010 de jaarlijkse Zero Tolerance Dag tegen meisjesbesnijdenis. In 2010 zal het thema zijn: “De impact van Vrouwelijke Genitale Verminking (VGV) op vrouwen, mannen, gezinnen en gemeenschappenâ€.
Het Ministerie van VWS zal aanwezig zijn en ingaan op de aanpak van vgv in Nederland, en de ‘Nee tegen VGV’ beweging. Daarnaast blikken sprekers uit binnen- en buitenland terug op het werk dat ze de afgelopen jaren verzet hebben in de strijd tegen vgv. Onder hen Dr.Haseena Lockhat, auteur van Treating the Tears, waarin uitgebreid wordt ingegaan op de lichamelijke en psychologische ervaringen van besneden vrouwen. Centraal staat de vraag: wat is de impact van vgv op vrouwen, mannen, gezinnen en de gemeenschap?
Op deze dag wordt het onderzoeksrapport Versluierde pijn (Erick Vloeberghs, en anderen) gepresenteerd en besproken. Uit dit Nederlandse onderzoek naar de psychische, sociale en relationele gevolgen van meisjesbesnijdenis onder vrouwen uit Somalie, Soedan, Eritrea, Sierra Leone en Ethiopie blijkt dat migratie naar Nederland voor veel vrouwen ingrijpende veranderingen met zich meebrengt. Dit kunnen problemen van psychische aard zijn, maar ook problemen die het maken van contact met anderen, waaronder met hulpverleners, bemoeilijken. Samen met internationale sprekers en met het publiek zoomen we in op de psycho-sociale gevolgen van vgv, en komen we tot mogelijke oplossingsrichtingen.
De videobestanden zijn in wmv-format.
Samenvatting (klein bestand, 320×240) :Nederlandstalig (5 minuten) Nederlandstalig (15 minuten) Engelstalig (5 minuten) Engelstalig (15 minuten) Samenvatting (groot bestand, 480×360): |
Volledige film (per land)
|
Bron: Pharos