Second Life en Medisch?
ArrayEr staan 300 duizend Nederlanders geregistreerd op Second Life, daarvan zitten er maar 17 duizend meer dan een uur per maand in de virtuele wereld. Welke betekenins heeft dit op de medische wereld. Op slideshare vond ik deze presentatie
Nederland staat met deze tijdsbesteding wereldwijd op een zevende plaats.Veel bezoekers zijn nieuwsgierig naar het medium, maar eenmaal in de virtuele wereld blijkt het aanbod teleurstellend. Ze komen niet meer terug. Dit gebeurt overal ter wereld. De Verenigde Staten telt het hoogste aantal actieve gebruikers, 130 duizend.
Wel zijn er wat medisch getinte initiatieven te vinden. Bibliotheken op MUVE: HealthInfo Eiland zijn het centrum van voor dergelijke info op Second life. Het zette mij aan om toch nog eens op Second Life te gaan snuffelen Hier even een lijst van diverse support groepen op Second Life
Center for Connected Health Number of members: 2
Public Health Games Number of members: 23
Health Fitness Sports Leisure Co-op Number of members: 29
Satus Group Number of members: 3
Men’s Health Number of members: 12
Sacred Heart Hospital @ WOH Number of members: 22
Consumer Health Librarian Number of members: 34
MHP Consultation Group Number of members: 8
Real Mental Health Number of members: 21
National Institutes of Health Number of members: 37
SL Medical Center Number of members: 11
Positive Mental Health Number of members: 471
CMart photomodeling Number of members: 11
W/S Enterprise Number of members: 3
Woman Sittin Knittin Number of members: 13
SRA International, Inc. Number of members: 19
Election Election Number of members: 20
www.oneshop4you.de Number of members: 2
ELECTION Number of members: 2,052
Psychosis and Depression Group Number of members: 11
Nexus Foundation Number of members: 25
CILIP Number of members: 8
Support Network Number of members: 9
Lions Club SL Number of members: 116
Real Life Government in Second Life Number of members: 41
Alternative Health Club Number of members: 21
Duke University Student Affairs Number of members: 13
Unite! Number of members: 8
SL Foundation for Diabetic Children Number of members: 33
University of Cybersociology Number of members: 9
Mystical Enchantments Pyschics Number of members: 15
……. Number of members: 75
Electronic United States of Africa Number of members: 9
Weight Loss PRAYER Support Number of members: 8
Depression 24/7 Helpline Number of members: 24
Parcels
HealthInfo Island
Healthinfo Island/131.654/139.063
The Center for Positive Mental Health
Kkotsam/168.575/179.35
NicoBloc – Stop Smoking Exhibition
Blue Horizon/80.7219/68.8153
Kraft Kitchens at Phil’s Supermarket
FOOD/162.0/40.0
Phil’s Supermarket of Second Life
FOOD/136.0/158.0
Phil’s Supermarket of Second Life
FOOD/108.258/96.0568
Phil’s Supermarket of Second Life
FOOD/150.0/14.0
Mohawk College
Mohawk College/146.299/201.528
Nexus Island
Nexus/113.299/77.0109
Broken Silence – Domestic Violence Resource Center
Theta/62.7458/61.9138
Virtually You! Hope Center for Health & Healing
Spiritual Reboot/116.819/68.1009
Linji Haven Central Park – Shopping Directory
Linji/103.793/99.2125
Centers for Disease Control and Prevention (CDC) test site
Juwangsan/218.344/223.051
Er zijn momenteel een aantal supportgroups vooroorlogslachtoffers, autisme, augsberger syndroom en een aantal anderen. Veel van deze mensen kunnen hun huis niet uit voor hulp en zullen van de online diensten profiteren. Dit project is gefinancierd helemaal of gedeeltelijk met Federale fondsen van de Nationale Bibliotheek van Geneeskunde, Nationale Instituten van Gezondheid, Afdeling van Gezondheid en de Menselijke Diensten, in het kader van een Contract met de Universiteit van Illinois in Chicago
DNB Media, eigenaar van secondlife.nl en 0031, het startpunt van Nederlandse gebruikers in Second Life zelf, had het aantal gebruikers hoger ingeschat, maar wanhoopt niet. “Met internet ging het net zo. In het begin was het vooral veel sex en gokken, pas veel later werd het het massamedium dat het nu is. Zo is het nu ook op Second Life. Het aanbod moet dus diverser worden zodat iedereen zich erin kan vinden. Dan gaan mensen terugkomen,” volgens de woordvoerder.
Kan je concluderen dat Second Life is mislukt? Dat de investeringen die de bedrijven erin gedaan hebben, weggegooid geld zijn? DNB Media vindt van niet: “Om succes te hebben op Second Life, zijn de absolute aantallen niet altijd belangrijk. Bedrijven maken bijvoorbeeld simulatieplatforms, of hebben een consumentenpanel. De mensen die er zitten zijn namelijk wel interessant voor bedrijven.”
Op Second Life zijn de man-vrouw verhoudingen gelijk. De gemiddelde bezoeker is gemiddeld 32 jaar en hoog opgeleid. Het platform blijkt vooral aantrekkelijk te zijn voor creatieven en IT-ers. Een gewilde doelgroep. Dat is waarschijnlijk de reden dat ABN Amro, Randstad en ING in het medium blijven investeren.
2 thoughts on "Second Life en Medisch?"
Comments are closed.
kijk eens op http://www.sl-fitness.nl
@ Marc,
Leuke link. Is dat jouw website?