Dbc-campagne specialisten
Array’Huidige systeem niet in overeenstemming met doelstellingen’
De Orde van Medisch Specialisten start vandaag met de campagne ‘DBC moet. Maar dan wel goed’. Met deze campagne wil de Orde onder de aandacht brengen dat het huidige dbc-systeem niet in overeenstemming is met de oorspronkelijke doelstellingen. Volgens de Orde moeten er snel aanpassingen komen.
“Het dbc-systeem zoals het nu in elkaar zit, stemt niet overeen met de doelstellingen, namelijk transparantie en loon naar werken”, zegt voorzitter P. Vierhout van de Orde van Medisch Specialisten. “Bijvoorbeeld de productstructuur en diverse regelgeving staan haaks op deze doelstellingen. Daar moet worden ingegrepen.”
Luisteren naar opvattingen
De Orde gaat naar de medisch specialisten toe om “te luisteren naar de opvattingen en de problemen”. Tegelijk wil de orde met ingevoerde collega’s uitleg geven over het hoe en waarom van het systeem. Vierhout: “Het DBC-systeem is afkomstig uit de koker van de specialisten. Het is een goed alternatief voor het aanbodgestuurde en alom bekritiseerde budgetteringssysteem. Laten we dat niet vergeten. Het goede van dit vraaggestuurde dbc-systeem moeten we weer scherp in beeld krijgen en daarnaar handelen.”
Website
De campagne start deze week met de benadering van 40 stafbesturen, informatie op de website en een advertentie in Medisch Contact.
Bron: Orde van Medisch Specialisten |