Kamermeerderheid wil IVF weer volledig vergoed
ArrayOp voorwaarde dat niet meer dan één embryo wordt teruggeplaatst Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat de vergoeding van de eerste behandeling voor een reageerbuisbevruchting weer terug komt in de basisverzekering. Na de PvdA is nu ook het CDA hier voorstander van, zo bleek woensdag.Voorwaarde is wel dat dan niet meer dan één embryo per keer wordt teruggeplaatst in de baarmoeder, stelt CDA-Kamerlid Vietsch. Minister Hoogervorst (Volksgezondheid) had deze vergoeding om bezuinigingsredenen uit het ziekenfondspakket gehaald. Volgens de minister was de behandeling medisch niet noodzakelijk, zo hield hij de Kamer indertijd voor. Deze week worden zijn bezuinigingen uit het ziekenfondspakket in de Kamer besproken.
Eén embryo
Het CDA en de PvdA stellen dat het beter is voor moeder en kind om maar een embryo terug te plaatsen, in plaats van meerderen tegelijk, zoals nu vaak gebeurt. Bovendien is het economisch wel mogelijk is om drie pogingen te vergoeden. Zij baseren zich op een onderzoek dat ZonMw in opdracht van minister Hoogervorst heeft gemaakt. Daaruit blijkt dat deze door specialisten aanbevolen methode een besparing van 22 miljoen euro op kan leveren.
’Bezuinigingen niet genoeg’
Minister Hoogervorst heeft de Kamer afgelopen zomer echter laten weten dat hij die bezuiniging niet zeker genoeg vindt. Bovendien stelde hij dat uit het ZonMw-onderzoek ook bleek dat slechts een op de vijf ouderparen baat heeft bij de voorgestelde aanpak. Door dit op te leggen aan alle ouders, zou de kans op een zwangerschap bij de overige 80 procent van de ouderparen juist kleiner worden, stelde de minister. Een regeling in het leven roepen die met beide groepen rekening houdt, noemde hij te ingewikkeld.
Bron: ANP