Nieuwenhuijzen Kruseman nieuwe voorzitter van de KNMG
ArrayProf. dr. A.C. Nieuwenhuijzen Kruseman (59) wordt de nieuwe voorzitter van de KNMG. Het federatiebestuur heeft met de benoeming ingestemd, het wachten is nu op het oordeel van de Algemene Ledenvergadering.
Kruseman is internist-endocrinoloog en als chef de policlinique verbonden aan het academisch ziekenhuis Maastricht en oud rector magnificus van de Universiteit Maastricht. Eerder was hij decaan van de faculteit geneeskunde van de Universiteit Maastricht (1995-1997) en rector magnificus aan dezelfde universiteit (1998-2003). Kruseman is getrouwd met een arts en heeft drie kinderen.
In 2000 keerde Kruseman zich fel tegen voorstellen van minister Borst en minister-president Kok om de numerus fixus op te heffen: ‘Het zonder plan openzetten van de deuren van de opleiding geneeskunde voor iedereen die arts wil worden, zal onvermijdelijk leiden tot terugkeer van de problemen tijdens de massale toestroom van studenten in de jaren zestig en zeventig.’ Opvallend was ook zijn kritiek op ziektegerichte ketenzorg bij oudere patiënten: ‘Bij meer dan één chronische ziekte is een integrale benadering in patiëntgerichte netwerkzorg te verkiezen.’
Kruseman zal naar verwachting per november beginnen aan zijn inwerkperiode, waarna hij per 1 januari 2009 de huidige voorzitter, Peter Holland, officieel zal opvolgen.