Nico Heijmer, asbestkankerpatiënt roept overheid ter verantwoording

Array

Nico Heijmer, asbestkankerpatient, wil dat de overheid haar verantwoordelijkheid neemt en geld beschikbaar stelt voor de verdere ontwikkeling van een behandelmethode tegen asbestkanker. Zelf nam Heijmer het initiatief met een gesponsorde fietstocht naar Santiago de Compostella. Dinsdag 26 augustus overhandigde hij in zijn woonplaats Diepenheim een cheque van € 21.500 namens de gulle gevers aan de Stichting Asbestkanker ten behoeve van onderzoek van het Erasmus MC.


Trots
Vlak voor de geplande datum van vertrek deden zich bij Nico Heijmer medische complicaties voor. Hij fietste nadien een aantal etappes tot in Belgie, maar heeft als gevolg van zijn ziekte niet de mogelijkheid de fietstocht te voltooien. “De reacties die ik nog dagelijks ontvang, zijn overweldigend. Ik ben er heel dankbaar voor. Ze komen uit alle delen van het land, zelfs uit het buitenland. Ik ben er trots op dat ik vandaag deze cheque mag overhandigen namens alle gevers”, aldus Nico Heijmer. De onderzoekers van de afdeling Longziekten van het Erasmus MC zijn verheugd over het initiatief en het enthousiasme van Nico Heijmer en dankbaar voor de gift.

Prognose
In Nederland neemt het aantal patienten dat aan asbestkanker overlijdt jaarlijks toe. Dit komt omdat er vele tientallen jaren kunnen zitten tussen het moment van blootstelling aan asbest en het ontstaan van de eerste symptomen. Veel mensen zijn in het verleden blootgesteld aan asbest. De prognose van de ziekte is slecht: 15% van de patienten is één jaar na de diagnose nog in leven. Een goede therapeutische behandeling is er niet. Het Erasmus MC werkt al jaren aan een betere behandeling van de ziekte met minder bijwerkingen, via het activeren van het afweersysteem. De onderzoekers waarschuwen echter voor te hoge verwachtingen van patienten op dit moment. Er zijn nog jaren van intensief onderzoek nodig om tot betere en hopelijk effectieve behandelingen te komen.

Initiatief
Voor dat onderzoek is hard geld nodig. De overheid zou hierin een belangrijke rol kunnen spelen en het onderzoek een impuls geven. Ook Tweede Kamerlid Annie Schreijer-Pierik heeft grote bewondering voor het initiatief van Nico Heijmer. “Ik hoop van harte dat politieke partijen gezamenlijk hun verantwoordelijkheid nemen. Naast geld voor asbestsanering, moet er ook geld beschikbaar komen voor de ontwikkeling van een behandelmethode tegen deze verschrikkelijke ziekte. Ik maak me er sterk voor dat het initiatief van Nico Heijmer niet onopgemerkt blijft in Den Haag”.


Bijdrage storten
Mensen die een bijdrage willen storten ten bate van de ontwikkeling van een behandelmethode kunnen dat uiteraard nog doen, op rekening nummer 67.41.49.041, ten name van Nico Heijmer in Diepenheim, onder vermelding van ‘gift onderzoek asbestkanker’.
Nadere informatie: www.asbestkanker.info.

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen