Slotervaartziekenhuis in Amsterdam waarschuwt voor fraude met Leishmaniasis medicijn
ArrayHet Slotervaartziekenhuis in Amsterdam heeft internationaal de noodklok geluid over mogelijke fraude met medicijnen. Honderden patienten zijn behandeld hoewel de medicijnen geen enkele werking bleken te hebben. Dat meldt De Telegraaf vandaag. De ontdekkers van het schandaal, de Nederlandse farmacoloog prof. dr. J. Beijnen en onderzoeker Thomas Dorlo, hebben de regering van Bangladesh inmiddels op de hoogte gebracht. Die heeft honderden gebruikers van het werkingsloze middel Miltefosine laten opsporen en hen goed werkende medicijnen gegeven.
Het gaat om geneesmiddelen tegen de potentieel dodelijke ziekte Leishmaniasis. In Bangladesh zijn honderden patienten hier maandenlang mee behandeld, hoewel de medicijnen geen enkele werking bleken te hebben. Schandaal
De Nederlandse ontdekkers van het schandaal hebben de regering in Bangladesh inmiddels op de hoogte gesteld. Ze vermoeden fraude door een lokaal geneesmiddelenbedrijf.
“De medicijnstrips uit Bangladesh met Miltefosine-capsules bleken nul werkzame stof te bevatten. Zo ook bloedmonsters van behandelde patienten”, laat de apotheker van het Slotervaart aan de Telegraaf weten. “Op grond van de feiten kunnen wij ons niet aan de indruk onttrekken dat het hier fraude betreft door een lokaal geneesmiddelenbedrijf. De regering zou inmiddels een onderzoek hebben gelast.”