Privé ongevallen veroorzaken veel letsel

Array

ongeval in huisIn 2008 meldden zich 905.000 patienten met letsel op Spoedeisende Hulpafdelingen (SEH) van ziekenhuizen. Privé-ongevallen waren bij 52% van hun de oorzaak van dit letsel.  De overige percentages betroffen sportblessures(19%), verkeersongevallen(15%),  arbeidsongevallen(10%),  geweldpleging(3%,  absoluut aantal 29.000) en zelfmoord of zelfverwonding (2%, ofwel 14.000).

Al deze gegevens staan in de LIS factsheet 2008 van de Stichting Consument en Veiligheid. De Stichting voert campagnes om het aantal privé-ongevallen terug te dringen. Ik noem de campagne rond kinderveiligheid, veilig klussen,  brandpreventie en valpreventie bij ouderen. Wilt u meer weten over ongevalpreventie en de hier genoemde cijfers? Stuur dan een mail naar [email protected] Vraag naar programma-manager Marco Brugmans, die alles weet over letsel en preventie daarvan in Nederland.

Guus Schrijvers

Redactie Medicalfacts / Alida Budding - Hennink

Samen met mijn dochter Janine Budding verzorg ik dagelijks het online medisch nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant is. De rol en beleving van patiënt & Healthy Ageing, zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik heb jarenlang ervaring in diverse functies in thuiszorg.

Recente artikelen