Prof. dr. Rien van Waas ontvangt ONT-award

Array

kunstgebitOrganisatie van Nederlandse Tandprothetici eert hoogleraar met ONT-award
Tijdens de algemene ledenvergadering van de Organisatie van Nederlandse Tandprothetici (ONT) op 20 november ontvangt prof. dr. Rien van Waas de ONT-award. ONT-voorzitter Ralph Adolfsen overhandigde de hoogleraar de award vanwege zijn grote verdienste voor de beroepsgroep. “Tandprothetici zijn zorgverleners binnen de eerstelijns gezondheidszorg. Daarnaast beschikken ze over de ambachtelijke vaardigheid die nodig is om een gebitsprothese te vervaardigen. Professor Van Waas heeft onze beroepsgroep hierbij altijd op waarde weten te schatten. En daarvoor willen wij hem de erkenning geven die hij verdient”, aldus Adolfsen.

Rien van Waas (62) zette in januari 2009 een punt achter zijn hoogleraarschap Orale Functieleer binnen het Academisch Centrum Tandheelkunde Amsterdam (ACTA), de bundeling van de faculteiten Tandheelkunde van de Universiteit van Amsterdam en de Vrije Universiteit Amsterdam.
Vanaf 1995 doceerde hij op het terrein van de prothetische tandheelkunde en orale implantologie. Van Waas werkte voorheen binnen de Universiteit Utrecht en de Radboud Universiteit Nijmegen. Het was de tijd waarin tandartsen en tandprothetici elkaar nog lang niet zo goed verstonden als tegenwoordig het geval is. “Tot begin jaren negentig was het niet gebruikelijk om je als tandarts met een tandprotheticus te bemoeien”, aldus Van Waas. “Ik heb dat nooit goed begrepen. Een van de eerste dingen die ik heb gedaan na mijn aanstelling bij de ACTA, was dan ook contact zoeken met de ONT. Ik wilde de beroepsgroep van tandprothetici serieus nemen. Wat mij betreft is er nooit enkele reserve geweest ten aanzien van de beroepsgroep. In de loop der jaren heb ik gemerkt dat hetzelfde geldt voor het overgrote deel van de tandartsen.”
Van Waas is momenteel nog voorzitter van de Beroepenveldcommissie van de opleiding Tandprothetiek. Ook verzorgt hij verschillende na- en bijscholingen zoals de tweedaagse cursussen ‘de volledige overkappingsprothese op implantaten’ en ‘de partiele prothese’.

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen