Meldactie: is het overzicht van uw medicijnen actueel?

Array

Zijn uw huisarts, apotheker of medisch specialist op de hoogte van de medicijnen die u gebruikt? Dragen ze wijzigingen goed over aan elkaar? En wat draagt u zelf bij aan een actueel medicatieoverzicht?

Deze en andere vragen komen aan de orde in de meldactie van de NPCF. De meldactie loopt  tot 7 februari en is bedoeld voor iedereen die regelmatig en voor langere tijd medicijnen gebruikt. Door verkeerd gebruik van medicijnen belanden jaarlijks 19.000 mensen in het ziekenhuis. Elk jaar komen er 1.250 mensen om het leven door ondermeer verkeerde medicijnen of foute dosering. Veel fouten zijn het gevolg van slechte overdracht van de medicijngegevens tussen zorgverleners.

Meer informatie?
-    Bezoek de website van de NPCF of
-    Surf direct naar de website Meldactie overdracht medicijngegevens.

Bron:VSN

Redactie Medicalfacts / Alida Budding - Hennink

Samen met mijn dochter Janine Budding verzorg ik dagelijks het online medisch nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant is. De rol en beleving van patiënt & Healthy Ageing, zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik heb jarenlang ervaring in diverse functies in thuiszorg.

Recente artikelen