Opnieuw protest in Oss tegen massaontslag MSD Organon
ArrayZo’n driehonderd medewerkers van MSD hebben in Oss gedemonstreerd tegen Merck, het moederbedrijf van het voormalige Organon. Vanmiddag was er een manifestatie op het Walplein tegen de massaontslagen door MSD / Merck bij Organon.Het bedrijf besloot MSD niet te verkopen en daardoor dreigen duizenden banen te verdwijnen. De protestbijeenkomst in het centrum van Oss werd georganiseerd door lokale afdelingen van de vakbonden. Oud-SP’er Jan Marijnissen presenteerde de manifestatie. De sprekers; Henk van der Kolk FNV Bondgenoten, Lily Jacobs gedeputeerde N-Brabant, drie medewerkers van Organon, Karin Ruijtenbeek, Iris van Dinther, Herman Klitsie, Martin Smit, Jaap Jongejan CNV, Dominee Jan van Drie en Mariette Hamer PvdA spraken de menigte toe. De meesten riepen de aanwezige Organon-medewerkers op strijdvaardig te blijven en de moed niet op te geven.
Overnamegesprekken met kandidaat-kopers liepen op niets uit, terwijl er volgens ingewijden voldoende ingredienten waren voor goede zakelijke deal met Merck MSD. De demonstranten zijn daar kwaad. De deal was goed voor de medewerkers, voor MSD en voor Oss.
De opkomst was vandaag wel beduidend lager dan tijdens de eerste manifestatie op 17 juli vorig jaar. Wellicht dat de kou daarbij een flinke rol heeft gespeeld. Het was bitter koud, waardoor slechts enkele honderden mensen het een uur volhielden op het Walplein in Oss. In juli protesteerden nog rond de duizend mensen die in het zonnetje tegen het massaontslag.
Tien sprekers, onder wie drie medewerkers van Organon, spraken de menigte toe. De meesten riepen de aanwezige Organon-medewerkers op strijdvaardig te blijven en de moed niet op te geven.
Vanavond volgt ook een videoverslag