Minister Schippers is voorstander van avondopening eerstelijnszorg
Redactie Medicalfacts/ Janine Budding 27 februari 2011 - 13:19
Array
Naast huisartsen en apothekers moeten ook fysiotherapeuten en wijkverpleegkundigen voortaan 24 uur per dag beschikbaar zijn. Dat zegt minister van Volksgezondheid Edith Schippers in een interview in het Nederlands Dagblad.
Volgens de VVD-bewindsvrouw moet de zorg meeveranderen met de behoefte van de samenleving.Schippers vindt het niet meer van deze tijd dat mensen vrij moeten vragen om naar de dokter of de orthodontist te kunnen. “Albert Heijn is tegenwoordig tot 20.00 uur open – en soms nog langer. Dat moet ook voor de basiszorg gaan gelden. Dit heeft topprioriteit.”
De minister wil dan ook dat de basiszorg terugkeert in dorpen en buurten. “Mensen moeten kunnen terugvallen op laagdrempelige, goed bereikbare zorgvoorzieningen… Niet alleen overdag, maar ook ’s avonds, ’s nachts en in het weekend.”
De LHV vindt dat het huidige systeem met onder meer huisartsenposten voldoende zorg in de avonduren biedt. De vereniging is echter wel bereid over de plannen te praten.
Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.
Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.
De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.