Reumatische Ziekten UMC St Radboud opent per 1 juni twee digitale poliklinieken
Redactie Medicalfacts/ Janine Budding 29 mei 2011 - 23:59
Array
Vanaf 1 juni beschikt de afdeling Reumatische Ziekten over twee Digitale Poliklinieken: één voor patienten met Reumatoïde Artritis (RA) en één voor patienten met Sclerodermie (SSc).
U kunt via de Digitale Polikliniek op elk moment uw eigen medisch dossier inzien, inclusief afspraken, brieven en laboratoriumuitslagen. Ook kunt u chatten met lotgenoten, berichten plaatsen op een speciaal forum en alle belangrijke informatie lezen over uw ziekte. Via het e-consult kunt u persoonlijke vragen stellen aan het behandelteam.
Vier patienten, drie reumatologen, twee verpleegkundigen en een verpleegkundig onderzoeker waren betrokken bij de ontwikkeling. Vooraf is geïnventariseerd wat de specifieke wensen waren van de toekomstige gebruikers. De meeste belangstelling ging uit naar inzage in het persoonlijke dossier. Daarnaast bleek er vooral behoefte aan informatie over ziekte en behandeling én over wetenschappelijk onderzoek. Alle patienten met reumatoïde artritis en sclerodermie ontvangen een uitnodiging.
Bron: UMC St Radboud
Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.
Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.
De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.