
Dr. C. (Carrol) Terleth volgt drs. F.J. (Franz) Roos op als directeur-bestuurder van Verenso
ArrayDr. C. (Carrol) Terleth volgt drs. F.J. (Franz) Roos op als directeur-bestuurder van Verenso
Vandaag heeft de algemene ledenvergadering van Verenso ingestemd met de benoeming door de raad van toezicht van de heer dr. C. (Carrol) Terleth als opvolger van de heer drs. F.J. (Franz) Roos als directeur-bestuurder van Verenso. Franz Roos zal eind december zijn functie beëindigen om met pensioen te gaan.
Carrol Terleth raakte in 2002 al bekend met het werkterrein van de specialist ouderengeneeskunde toen hij ging werken bij de Boerhaave Commissie en zich onder andere inzette voor de bij- en nascholing voor huisartsen en -toen nog- verpleeghuisartsen. Zoals Carrol Terleth aangeeft: “Een boeiende periode, omdat in die tijd de opleiding tot specialist ouderengeneeskunde net vorm had gekregen en tegelijkertijd veel al praktiserende ‘verpleeghuisartsen’ deze opleiding niet gehad hadden’’.
De afgelopen 7 jaar heeft Carrol Terleth in de revalidatiesector gewerkt: “Ik heb daar een goed beeld gekregen en veel geleerd van de interactie tussen een wetenschappelijke vereniging (VRA) en de branchevereniging (RN). Bij het revalidatiecentrum van Adelante heeft hij bijgedragen aan het opzetten van een samenwerking voor CVA-zorg met een VVT organisatie waarbij er sprake is van gezamenlijke triage èn revalidatieteams. Hierbij zette Carrol Terleth zich in om van de specialisten ouderengeneeskunde en de revalidatieartsen één team te maken. Het was voor hem een bevestiging waar de specifieke kwaliteiten van de specialist ouderengeneeskunde liggen.
Mede door zijn ervaring in de revalidatiesector en als raad van toezicht lid van een VVT instelling in het oosten van Nederland, heeft hij zijn visie op de ouderenzorg en de snelle veranderingen die daarin plaatsvinden, ontwikkeld. Carrol Terleth ziet het als een uitdaging om de kwaliteiten van de specialisten ouderengeneeskunde over het voetlicht te brengen en daarmee de positie van de leden van Verenso te verstevigen.
Bron: Verenso