Aflevering alternatieven voor Minims Pilocarpinenitraat tijdelijk toegestaan

Array

In verband met een tekort van Minims Pilocarpinenitraat 20 mg/ml, oogdruppels, oplossing (RVG 09368), mogen fabrikanten, groothandelaren en apotheekhoudenden alternatieven, afkomstig uit andere EU-lidstaten, tijdelijk afleveren aan artsen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in oprichting (IGJ) heeft dit besloten.

Alternatieven zonder conserveermiddel met dezelfde stof, sterkte en toedieningsvorm

Partijen hoeven daardoor geen individuele toestemming vooraf meer te vragen bij de inspectie en ook geen artsenverklaringenadministratie meer bij te houden.

Het gaat om alternatieven zonder conserveermiddel met dezelfde stof, sterkte en toedieningsvorm voor:
Minims Pilocarpinenitraat 20 mg/ml, oogdruppels, oplossing (RVG 09368)

Toestemming is tijdelijk

De verwachting is dat Minims Pilocarpinenitraat 20 mg/ml, oogdruppels, oplossing (RVG 09368) in de week van 6 juli 2018 weer voldoende voorradig zal zijn voor groothandelaren of apothekers om in de behoeften van patiënten te kunnen voorzien. De toestemming van de IGJ loopt daarom tot die datum.

Zie voor meer informatie en voorwaarden besluit 3.17a  in de Staatscourant.

Bron: Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd

Redactie Medicalfacts / Alida Budding - Hennink

Samen met mijn dochter Janine Budding verzorg ik dagelijks het online medisch nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant is. De rol en beleving van patiënt & Healthy Ageing, zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik heb jarenlang ervaring in diverse functies in thuiszorg.

Recente artikelen