Geen verhoogd risico op kanker bij Viracept
Redactie Medicalfacts/ Janine Budding 25 juli 2008 - 10:21
Array
Er is géén verhoogd risico op ontwikkeling van kanker bij patiënten die verontreinigd Viracept (nelfinavir) hebben gebruikt. Dit meldt het Europese agentschap voor geneesmiddelenbeoordeling EMEA na herbeoordeling van een groot aantal toxiciteitonderzoeken door het Europese wetenschappelijke comité waarin ook het CBG is vertegenwoordigd.
Viracept wordt gebruikt in combinatie met andere antivirale geneesmiddelen bij de behandeling van HIV-1 geïnfecteerde patiënten vanaf drie jaar.
De Europese Commissie schorste op advies van de EMEA de handelsvergunning voor Viracept omdat sommige partijen van het geneesmiddel waren verontreinigd met ethylmesylaat, een bekende genotoxische stof die het DNA beschadigt. De firma Roche heeft inmiddels het bewijs geleverd dat de problemen met de verontreiniging tot het verleden behoren.
Meer informatie staat in de ‘Press Release’ en het ‘Questions and Answers’ document en op de website (o.a. 20 september 2007 en 7 augustus 2007).
Bron:cbg-meb
Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.
Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.
De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.