Meer verpleegkundigen in ouderenzorg
ArrayStaatssecretaris Marlies Veldhuijzen van Zanten werkt met het inzetten van wijkverpleegkundigen en zes projecten aan een optimale benutting van verpleegkundigen in de ouderenzorg. Dat schrijft de staatssecretaris in de brief aan de Tweede Kamer. Marian Kaljouw, voorzitter V&VN, is blij met de aanpak van de staatssecretaris. (zie ook bericht over dit onderwerp eerder op deze site.
Verpleegkundigen vormen de spil in de dagelijkse zorg, aldus de staatssecretaris. Zij bepalen voor een belangrijk deel de kwaliteit van leven van diegenen die zij verzorgen. Veldhuijzen van Zanten vindt het van groot belang dat zorg en ondersteuning ook in de buurt beschikbaar is. Hierbij dient de professional, in dit geval de (wijk)verpleegkundige ruimte en verantwoordelijkheid te krijgen om de zorgverlening naar eigen inzicht vorm te geven. De NZa is gevraagd te adviseren over de structurele financiering van de wijkverpleegkundige en aan te geven welke mogelijkheden er zijn om de rol van de wijkverpleegkundige te integreren en te borgen in het reguliere zorgaanbod.
Optimale benutting
Ook heeft de staatssecretaris 6 projecten gestart die erop inzetten verpleegkundigen in de ouderenzorg optimaal te benutten:
1. Een project van Actiz en de hbo-verpleegkunde opleidingen;
2. Een pilot van het Kwaliteitsinstituut i.o.;
3. Onderzoek van Universiteit Maastricht:
4. Overleg van de HBO-raad, Actiz en V&VN;
5. Wijkverpleegkundigen;
6. Inzet van Convenantmiddelen voor extra personeel.
Lees meer:
http://www.venvn.nl/Vakdossiers/Eerstelijnontwikkelingen/Basisvoorzieningwijkverpleging.aspx
http://eerstelijn.venvn.nl/Wijkverpleegkundigen.aspx
Bron: Nieuwsbank.nl