Ook op zoek naar preventieve cardiologische onderzoeken?

Array

hart-mriIeder jaar sterven in Nederland ongeveer 43.000 mensen aan hart- en vaatziekten mede veroorzaakt door doorbloedingstoringen van het hart. 60 procent van deze mensen haalt niet eens het ziekenhuis, nog eens 25 procent sterft binnen 24 uur. Hart- en vaatziekten blijven in Nederland doodsoorzaak nummer één. Hoe dramatisch de cijfers ook lijken, een hartinfarct of andere ernstige hart aandoening hoeft tegenwoordig geen noodlot meer te zijn waar men voor moet buigen. Men kan hier preventief onderzoek naar laten doen.


Nieuwste MRI- scan en CT- scan apparaat voor hartonderzoeken

Plotseling geconfronteerd worden met een hartinfarct of een andere ernstige aandoening hoeft in principe niet meer. Door de modernste medische apparatuur is het tegenwoordig mogelijk om bijvoorbeeld een hartaanval al acht tot tien jaar, voordat deze gaat plaats vinden, te voorspellen. Dankzij een totalbodyscan kunnen Nederlanders nu ook van deze nieuwe apparaten en technologieen gebruik maken.

Welke onderzoeken kunnen worden uitgevoerd:

  • CT scan hart angiografie (analyse van kransaderen)
  • CT scan calciumscore (meting van calcium in de kransslagaderen, arteriosclerose genaamd)
    hartaanval risicoanalyse komende 5 tot 10 jaar
  • MRI- scan hart (hiermee kan de hartfunctie worden bepaald in rust situatie)
  • Stress MRI- scan van het hart (hartfunctie onderzoek tijden een kunstmatig opgewekte belasting

Op welke aandoeningen wordt u met name gescreend:

  • Arteriosclerose. Aderverkalking van de kransslagaderen.
  • Coronaire ziekten. Doorbloedingstoring van hartspier door vernauwde kransslagaderen
  • Hartinfarct. Afsterving van een deel van de hartspier
  • Hartontstekingen. Ontstekingen aan de hartspier en het hartzakje
  • Cardiomyopathie. Ziekte van de hartspieren
  • Nieuwvormingen en haarden zoals tumoren (longen en de lever)
  • Ontstekingen
  • Littekenweefsel
  • Emfyseem
  • Veranderingen van de bronchien
  • Verkalking, vernauwing etc. van de hoofdslagader
Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen