ZonMw Parel voor onderzoek Huidziekten LUMC

Array

huidNamens minister Klink van Volksgezondheid, Welzijn en Sport heeft drs. Annemiek van Bolhuis, plv. directeur-generaal Volksgezondheid vandaag een ZonMw Parel uitgereikt aan dr. Kees Tensen van het Leids Universitair Medisch Centrum. Dr. Tensen kreeg de prijs als hoofd van het onderzoekslaboratorium van de afdeling Huidziekten. De parel is toegekend voor het succesvol kweken van menselijke huid buiten het lichaam en toepassing ervan bij onderzoek naar huidkanker. Hiermee is een uitstekend alternatief beschikbaar gekomen voor dierproeven.

Doordat de gekweekte huid sterker lijkt op de menselijke huid dan een dierlijke huid, kan de ‘kweekhuid’ prima worden gebruikt voor onderzoek naar huidkanker. Na jarenlange ontwikkeling van een realistisch huidmodel door dr. Abdoelwaheb El Ghalbzouri wordt dit huidmodel op initiatief van dr. Tensen nu ook toegepast op kankeronderzoek. In het door ZonMw gesubsidieerde onderzoek werden huidkankers in het huidmodel opgekweekt en genetisch gekarakteriseerd. Op basis hierrvan kunnen uiteindelijk nieuwe therapieen ontwikkeld worden.

De gekweekte normale huid is ook goed te gebruiken voor het testen van de veiligheid van geneesmiddelen, cosmetica en chemische stoffen. Hiermee krijgt het huidmodel een commerciele toepassingsmogelijkheid. Dit levert niet alleen geld op dat ingezet kan worden voor wetenschappelijk onderzoek, ook draagt dit extra bij aan vermindering van het gebruik van proefdieren. Dr. El Ghalbzouri werd al eerder beloond voor de ontwikkeling en gebruik van het huidmodel als alternatief voor dierproeven met de Publieksprijs Alternatieven voor Dierproeven.

Kijkt u op de website van ZonMw voor het persbericht.

Bron: LUMC

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen