EU verlengt deadline onderzoek naar overname Solvay Pharmaceuticals

Array

De Europese Commissie heeft de deadline voor het mededingingsonderzoek naar de overname van de farmaceutische activiteiten van de Belgische groep Solvay door het Amerikaanse Abbott Laboratories verlengd met 10 werkdagen tot 11 februari 2010.Het onderzoek is volgens de Commissie verlengd als gevolg van toezeggingen door Abbott om de concurrentiezorgen die de Commissie mogelijk heeft met betrekking tot de overname, weg te nemen. Hoewel de Commissie niet laat weten welke toezeggingen Abbott heeft gedaan, betreffen dergelijke toezeggingen vaak desinvesteringen in gebieden van hoge marktconcentratie.

Het Belgische chemiebedrijf Solvay verkoopt zijn medicijnendivisie aan het Amerikaanse farmaceutische bedrijf Abbott Laboratories voorongeveer 4,8 miljard euro. Solvay wil het geld gebruiken om te investeren in onder meer plastic.De waarde van de transactie komt uit op 5,2 miljard euro. Dat bedrag bestaat uit ruim 4,8 miljard euro in contanten, mijlpaalbetalingen van ongeveer 300 miljoen euro en verplichtingen van rond de 400 miljoen euro. De grootste overname van Abbott sinds 2002.

De hoop was de overname in de eerste drie maanden van 2010 afgerond. Dit is dus vertraagd. Abbott wil het deze overname  zijn aanwezigheid in opkomende markten in Oost-Europa en Azie uitbreiden.

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen