Isala klinieken beginnen menopauzepoli

Array

Persbericht
De Isala klinieken in Zwolle beginnen donderdag 17 augustus met een polikliniek voor vrouwen rond de menopauze. Deze groep vrouwen kan met al hun vragen en klachten terecht bij een gespecialiseerde verpleegkundige. De poli wil voorzien in de behoefte aan gerichte informatie bij de groep vrouwen van ongeveer 40 tot 60 jaar, die nu op een laagdrempelige manier bij een verpleegkundige advies kunnen vragen. Het doel is deze groep vrouwen te kunnen helpen en adviseren om met minder klachten door deze fase van hun leven heen te komen. Daarnaast kunnen ook andere klachten als botontkalking, sexualiteit, blaasproblemen en urineverlies besproken worden.  De initiatiefnemers hopen dat op deze manier vrouwen met andere gynaecologische klachten de gang naar polikliniek ook makkelijker maken.
Werkwijze
De gynaecoloog en gespecialiseerde verpleegkundige werken nauw samen in deze polikliniek. Bij een bezoek aan de menopauzepoli wordt een uitgebreide anamnese afgenomen, vindt screening plaats op eventuele risico’s die naar voren kunnen komen op die leeftijd, zoals hart- en vaatziekten, suikerziekte, osteoporose en krijgt de cliënt alle relevante informatie en adviezen rond de menopauze. Daarnaast worden ook botontkalking, hart-en vaatziekten, borstkanker, urineverlies, depressiviteit en sexualiteit besproken worden.
Er bestaan korte lijnen met diverse andere disciplines binnen het ziekenhuis, zoals orthopedie, de vaatpoli voor vrouwen, de urogynpoli en maatschappelijk werk.
De gynaecoloog heeft de kennis om bij afwijkingen en of specifieke vragen te adviseren en zo nodig te adviseren bij therapie.

Verwijzen en zelf afspraak maken
Vrouwen kunnen rechtstreeks een afspraak maken. Ook kunnen huisartsen en gynaecologen vrouwen doorverwijzen naar de menopauzeverpleegkundige. Vrouwen kunnen zelf een afspraak maken via telefoonnummer (038) 424 56 04.

De overgang
De periode rond de overgang is meer dan ongemakken als opvliegers of een chagarijnige bui. Veel vrouwen voelen zich in die periode niet goed. Het lichaam zoekt een nieuwe balans in de overgang van vruchtbare naar onvruchtbare periode. Dat kan enige jaren duren, waarbij de ene vrouw weinig en de andere vrouw veel klachten ervaart.De periode van de overgang is geen ziekte, maar men kan zich er wel ziek door voelen.

Recente artikelen