Introductie nieuwe manier van doneren

Array

Het steunen van een goed doel in combinatie met kerstkaarten is voor veel consumenten en bedrijven voor de hand liggend. Tegelijkertijd is er een trend gaande om kerstkaarten zelf online te ontwerpen, bijvoorbeeld met een eigen foto. Daarom hebben de 12 bekendste goede doelen hun krachten gebundeld in het initiatief Goededoelenkaartje.nl. Dit concept is in feite een oude manier om geld op te halen voor hulporganisaties, alleen in een nieuw interactief jasje.

Oude manier van doneren in een nieuw jasje
Nog maar enkele decennia geleden gingen verschillende goede doelen voor hun belangrijkste inkomstenbron langs de deuren om wenskaarten te verkopen. In de loop van de tijd is dit overgegaan in het huidige systeem van donateurs en is de activiteit van kaartverkoop sterk teruggelopen.Nu consumenten steeds vaker via internet aankopen doen, is dit reden genoeg voor de goede doelen om de kaartverkoop online nieuw leven in te blazen (de online consumentenbestedingen waren in 2009 gestegen naar een omzet van EUR 6,4 miljard. Bron: GfK).

Voor hetzelfde geld een bijdrage aan het goede doel
Goededoelenkaartje.nl is een samenwerking tussen de 12 bekendste goede doelen, waaronder KWF Kankerbestrijding, War Child, Unicef, het Wereld Natuur Fonds, Amnesty International en Create2send. Op deze website creeer je eenvoudig online een eigen kerstkaart en steun je tegelijkertijd een goed doel naar keuze.

Brecht Janssen, Manager Marketing & Fondsenwerving van War Child geeft aan; “Een kaartje ontvangen van iemand is altijd heel bijzonder. Iemand geeft om je, denkt aan je of wil je gewoon iets moois toewensen. Het komt recht uit het hart. Het mooie van Goededoelenkaartje.nl is dat het ook nog eens zorgt voor anderen. Zo kan War Child met de bijdrage van Goededoelenkaartje zich inzetten voor een vreedzame toekomst voor kinderen in oorlogsgebieden. Dankzij Goededoelenkaartje.nl kunnen we nog meer oorlogskinderen helpen”.

Joep Verboeket, Hoofd Fondsenwerving van KWF Kankerbestrijding vult haar aan; “Deze kaart is voor drie partijen bijzonder. De verzender kan zich creatief uitleven door eenvoudig zelf een kaart te ontwerpen. De ontvanger krijgt een op maat gemaakte persoonlijke kaart, en als derde krijgt het goede doel EUR0,50 per verstuurde kaart. KWF Kankerbestrijding juicht dit soort creatieve initiatieven erg toe. Dit  is dit een sympathieke manier om rond kerst een donatie aan het goede doel te geven, zonder dat het de verzender extra geld kost, want de kaart is inclusief donatie aan het goede doel even duur als een normale kaart in de winkel”.

Al duizenden bestellingen
De mogelijkheden van het online creeren en vervolgens fysiek laten drukken en versturen van een unieke kaart zijn tegenwoordig nagenoeg onbeperkt. Op Goededoelenkaartje.nl kan je als consument foto’s, kaders, illustraties en teksten omvormen tot een unieke kerstkaart. Elke kaart wordt vervolgens gedrukt, gefrankeerd en door de postbode thuis bezorgd. Het is dus geen wonder dat het initiatief goed aanslaat bij het publiek en er nu al, drie weken voor de kerst, duizenden kerstkaarten worden besteld.

Bron: KWF & goededoelenkaartje.nl

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen