Waar vindt u een gemotiveerde werknemer?

Array

wajongDit is een origineel bericht van Platform opleiding & ontwikkeling
Sociale partners hebben afgesproken 125.000 arbeidsplaatsen te realiseren voor wajongeren of arbeidsgehandicapten. Maar krijgen kwetsbare groepen wel een echte kans met hulp van sociale partners en sectorfondsen? Deze vraag komt aan de orde op de bijeenkomst van het Platform Opleiding & Ontwikkeling (Platform O&O) van 14 november aanstaande.

In veel cao’s zijn afspraken gemaakt over het plaatsen van wajongeren of arbeidsgehandicapten bij bedrijven binnen de sector. In het sociaal akkoord zijn sociale partners nog een stap verder gegaan en is afgesproken 125.000 arbeidsplaatsen te realiseren, indien nodig door invoering van een quotum. Het economisch tij begint zich te keren, maar geldt dat ook voor deze mensen? Blijft het bij mooie afspraken of krijgen kwetsbare groepen een echte kans met hulp van sociale partners en sectorfondsen? Hoe kunnen obstakels bij werkgevers worden weggenomen? Wat zijn de ervaringen van de werknemers? Deze vragen vormen de kern van de bijeenkomst van het Platform O&O op 14 november aanstaande.

Tijdens de bijeenkomst komen verschillende visies naar voren. Frans Nijhuis, bijzonder hoogleraar inclusieve arbeidsorganisaties, licht de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt toe, de gevolgen voor
kwetsbare groepen en de mogelijkheden van functiecreatie binnen bedrijven. Willem Jelle Berg, bestuurslid bij de vakcentrale CNV, gaat in op gemaakte cao-afspraken en de ervaringen van de vakorganisatie om kwetsbare groepen mensen te plaatsen. En Huib van Olden, voorzitter van het A&O-fonds SW-bedrijven – SBCM – licht de mogelijkheden toe om mensen met een beperking buiten de SW bedrijven te plaatsen.

Voorafgaand aan de bijeenkomst worden de deelnemers rondgeleid door het REA College door haar directeur Herma Veltman. REA College Nederland is een vereniging van scholingsorganisaties die jongeren met een arbeidshandicap een vak leren en hen begeleiden in het vinden van een duurzame arbeidsplaats.

De bijeenkomst vindt plaats bij het REA College in Nijmegen. Deelname is gratis voor leden, voor niet-leden bedraagt deelname Euro 95, excl. btw.

Bron: ANP Perssupport
Redactie Medicalfacts / Alida Budding - Hennink

Samen met mijn dochter Janine Budding verzorg ik dagelijks het online medisch nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant is. De rol en beleving van patiënt & Healthy Ageing, zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik heb jarenlang ervaring in diverse functies in thuiszorg.

Recente artikelen